Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas Šiauliuose


Endodontinis gydymas – odontologinė procedūra, kurios metu atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas. Tai didelės precizikos ir pažangių technologijų reikalaujanti procedūra, todėl labai svarbu gydymą patikėti tik kvalifikuotiems gydytojams endodontams, naudojantiems modernias gydymo priemones.



Kalbant apie endodontiją, svarbu paminėti ir endodontinį pergydymą. Jeigu infekcijos simptomai šaknų kanaluose atsinaujina, iš kanalų pašalinamos hermetiškos medžiagos, atliekamas pakartotinis kanalų valymas, dezinfekavimas ir plombavimas. Pergydymas reikalauja dar didesnės patirties, instrumentų ir įgūdžių, todėl šią procedūrą patikėkite tik gerą reputaciją turinčiam, kvalifikuotam gydytojui endodontui.

Gydymo metu naudojamos pažangios priemonės

Atliekant endodontinį gydymą naudojami saugūs, aukštos kokybės instrumentai. Jie dar svarbesni atliekant pergydymą: norint išsaugoti dantį ir pašalinti infekcijos sukėlėjus iš šaknų kanalų, naudojamas mikroskopas, kuris padeda greičiau aptikti šaknų kanalus.



Taip pat pasitelkiamas endomotoras, kuris leidžia formuoti ir platinti šaknų kanalus, ultragarso aparatas, koferdamo sistema ir aukščiausios kokybės kanalų valymo ir užpildymo medžiagos, kurių dėka kanalai patikimai dezinfekuojami, izoliuojami ir apsaugomi nuo infekcijos pasikartojimo.

Kodėl reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas?

Endodontinis gydymas reikalingas kai dėl traumos ar ligos pažeidžiama/infekuojama danties pulpa. Pulpa yra nervinių ląstelių ir kraujagyslių gausus minkštasis audinys esantis danties šaknies kanalo viduje. Dažniausiai dantų šaknų kanalai pažeidžiami dėl netinkamos dantų priežiūros: pavyzdžiui, laiku nesuteikus dantų ėduonies (karieso) gydymo. Jeigu danties pažeidimas yra toks gilus, kad pasiekia kanalus, apie tai pirmiausia įspėja jaučiamas aštrus, bukas ar duriantis skausmas, ypač stiprus ryte ir nakties metu.


Pajutus stiprų skausmą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją endodontą: laiku nesuteikus pagalbos, pulpa ir pats dantis gali prarasti gyvybingumą. Pulpoje prasidėjusi infekcija gali išplisti: bakterijos persimeta į kitus audinius ar sveikuosius dantis, todėl vėliau gydymas bus gerokai rizikingesnis, sudėtingesnis, brangesnis ir ilgesnis.

Kaip atliekamas endodontinis gydymas?

Tai žinių ir kruopštumo reikalaujanti procedūra, kurią gali atlikti tik kvalifikuotas estetinės odontologijos specialistas, naudodamas modernias gydymo technologijas.


  1. Pirmiausia įvyksta išsami konsultacija ir paciento danties apžiūra, taip pat atliekama rentgeno nuotrauką, kad būtų galima įvertinti šaknų būklę.
  2. Pagal gautus rezultatus sudaromas ir pacientui pristatomas šaknų kanalų gydymo planas.
  3. Pacientas paruošiamas procedūrai, suleidžiama vietinė nejautra.
  4. Naudojant specialius instrumentus, atveriami šaknų kanalai ir išvalomi juose esantys nešvarumai, mikroorganizmai, pašalinamas infekcijos židinys.
  5. Išvalyta danties ertmė dezinfekuojama. Jeigu situacija sudėtingesnė, infekcija įsibėgėjusi, gali būti dedami vaistai. Tokiu atveju reikės pas gydytoją apsilankyti pakartotinai.
  6. Galiausiai paruošti šaknų kanalai užpildomi hermetiškomis medžiagomis: tai juos apsaugo nuo pakartotinio uždegimo ir bakterijų patekimo į kanalus.
  7. Priklausomai nuo klinikinės situacijos, dantis yra plombuojamas arba protezuojamas vainikėliu arba užklotu.

Dantų kanalų pergydymas

Atlikus endodontinį gydymą, infekcija gali atsinaujinti. Tuomet atliekamas kanalų pergydymas: iš naujo valomi, dezinfekuojami ir hermetiškomis medžiagomis užpildomi dantų šaknų kanalai.



Jeigu po gydymo netikėtai pasireiškė danties jautrumas ar skausmas, dantenose iškilo pūlinukas, kreipkitės į gydytoją endodontą.


Klinikoje „Judenta“ dirba ilgametę patirtį sukaupęs gydytojas endodontas, med. dr. Eduardas Kelbauskas, kuris suteiks pagalbą net sudėtingais atvejais.

Kokiais atvejais reikalingas pergydymas?

  • Atliekant endodontinį gydymą, infekcija išgydoma ne iki galo;
  • Gydymo metu pasireiškia komplikacijos: kanale nulūžta ar atsidalina instrumentas, įvyksta kanalo perforacija ir pan.
  • Nepilnai sugydomi šaknų kanalai, todėl šaknų viršūnėse atsiranda uždegiminiai židiniai;
  • Po endodontinio gydymo, šalia danties susidaro pūlinukas – fistulė;
  • Atlikus endodontinį gydymą, pavėluotai atliekamas danties protezavimas arba plombavimas: laikinas užpildas gali iškristi arba prarasti sandarumą. 

Kaip atliekamas endodontinis pergydymas?

Šią procedūrą atlieka tik kvalifikuotas gydytojas endodontas:


  1. Dantis izoliuojamas koferdamu: tai plona guma, kuri izoliuoja vieną ar kelis dantis nuo likusios burnos ertmės.
  2. Iš naujo atveriami šaknų kanalai, pašalinamos plombinės ir izoliacinės medžiagos.
  3. Naudojant mikroskopą, randami net smulkiausi pakitimai šaknų analuose.
  4. Šalinami svetimkūniai, nešvarumai, infekciją sukėlę mikroorganizmai.
  5. Išvalyti kanalai iš naujo sandariai užpildomi hermetiškomis medžiagomis, stiprinamos pažeistos danties sienelės, dažniausiai atliekamas protezavimas vainikėliu ar užklotu.

Endodontinis gydymas

Reikalinga pagalba?

Skambinkite mums

+370 673 31445

(8 41) 437450

Turite klausimų?

Parašykite mums

Dažnai užduodami klausimai

Pateikiame mūsų gydytojų atsakymus į pacientų dažniausiai užduodamus klausimus:

  • Ar endodontinis gydymas ir pergydymas – skausmingos procedūros?

    Gydymo metu taikome vietinę nejautrą, todėl procedūros metu skausmo nejausite. Jeigu po procedūros patirsite maudimą ar kitus nemalonius pojūčius, galite vartoti gydytojo išrašytus medikamentus nuo skausmo.

  • Kokie didžiausi šio gydymo privalumai?

    Jų yra ne vienas. Svarbiausia – užkertamas kelias infekcijos plitimui ir apsaugomi kaimyniniai dantys bei visas paciento organizmas. Taip pat išvengiama danties neteikimo ir brangesnių procedūrų ateityje. Laiku suteiktas endodontinis gydymas leidžia pamiršti skausmą ir diskomfortą, todėl pacientas vėl gali jaustis darbingai, produktyviai.

  • Kaip jausiuosi po atlikto endodontinio gydymo?

    Pirmosiomis dienomis galite jausti nedidelį jautrumą, maudimą, tačiau visi šie pojūčiai praeis netrukus.

  • Kokie pojūčiai įspėja, kad reikalingas endodontinis pegydymas?

    Jeigu endodontiškai gydytas dantis tapo jautrus, patiriate aštraus ar buko pobūdžio skausmą, prie danties atsivėrė pūlinukas (fistulė), patino dantenos aplink dantį, tikėtina, kad reikalingas pergydymas: nedelsiant kreipkitės į gydytoją endodontą, kuris atliks diagnostiką.


    Kartais infekcijai atsinaujinus, požymiai nėra jaučiami. Pasitaiko, kad uždegiminis procesas vystosi lėtai, todėl žmogus ilgai nejaučia skausmo ir kitų simptomų. Todėl, net jei jaučiatės puikiai, verta profilaktiškai pasirodyti pas gydytoją odontologą, kuris įvertins burnos ertmę, atliks rentgeno nuotrauką.

Endodontinis gydymas – efektyvus metodas kovoti su infekcijomis dantų šaknų kanaluose ir išvengti grėsmingų komplikacijų. Siekiant geriausių rezultatų, kviečiame kreiptis į „Judenta“ odontologijos klinikos specialistus. Patyrę, empatiški mūsų gydytojai endodontai pritaikys veiksmingą gydymą pagal aukščiausio lygio pasaulinius standartus!

Share by: